Lakberendezés Feng Shui szerint.
Feng shui lakberendezés egyik alapelve, hogy lakhelyünk váljék a bennünket körülvevő természet szerves részévé, minden szempontból. Legyen kívül-belül harmonikus, melengető fészek és energiatakarékos, intelligens ház.
Azok a modern épületek, melyek a feng shui lakberendezés irány vonalát követik, megfelelnek bizonyos formabeli követelményeknek, valamint nagyon fontos szempont a praktikus lakberendezés. Ezek a feng shui szabályok nem csupán a belső terekben, hanem a ház külső megjelenésén is látszanak. Egyenes, szabályos vonalak, lapos ívű tető jellemzi ezeket az épületeket. Általában egy, vagy kétszintesek, sok rajtuk az üvegfelület, ami átlátható, világos megjelenést kölcsönöz a háznak. Az épület maga lehet dísztelen, ami viszont a formáját illeti, előfordulhat, hogy meghökkentő hatást kelt.
A belső terek a feng shui lakberendezés szerint nem minden esetben különülnek el egymástól. Kevés az ajtó és csak ott van, ahol nagyon szükséges, akár egy teljes szint lehet egy légtérben. Az ívelt formák harmonikusan illeszkednek a szögletes részekhez.
A berendezést illetően fontos, az modern technika alkalmazása. A beépített rendszerek nincsenek szem előtt, a mennyezetbe, falakba és a padlóba rejtik ezeket. A fűtés-hűtés és a szellőztetés pontos beállítása alap követelmény.
A bútorok és a berendezési tárgyak alkalmazásánál nagy hangsúlyt kap a különleges design. Ahhoz, hogy árban és minőségben valóban a legmegfelelőbbet kapjuk, kellő felkészültséggel és piaci ismeretekkel rendelkező lakberendező áll a segítségünkre.
Fontos, hogy ha elköteleztük magunkat a feng shui lakberendezés szellemében, ne engedjünk semmilyen csábításnak. Zavaros összkép és rossz közérzet lesz a vége. Fontos, hogy aki feng shui lakberendezés mellett dönt, legyen az átlagnál rendszeretőbb és különösen ugyanis a legkisebb ott hagyott, oda nem illő tárgy romboló hatású az enteriőrben. A letisztultság és a kényelem a cél, de semmiképpen sem a minimalizmus.
Feng shui lakberendezés szerint a színek legyenek visszafogottak és harmonikusak: fehér, szürke, barna, fekete, kiegészítőkben pedig az üveg, a háztartási gépeknél az inox alkalmazása a megfelelő. Ugyancsak követendő a természetes anyagok használata. A burkolatok, mint a travertin természetes mészkő, vagy a pattintott kövek közül a vraca, nagyon szép kiegyensúlyozott légkört teremtenek. A konyhapult is készülhet ezekből, persze a stílus megköveteli, hogy merészebb alkalmazásban a megszokottnál. A természetes fa megjelenhet a padlón, a falakon, de még a mennyezeten is. Sokan aggódnak amiatt, hogy a feng shui otthon a maga letisztultságával szabályos és steril. Ha az ott lakók személyiségére is figyelmet fordítunk, idilli otthont teremthetünk.
Nem utolsó sorban pedig a modern feng shui otthon gépészetét oly módon kell megtervezni és kialakítani, hogy az energiatakarékosság legfőbb szempontjainak megfeleljen.
- Korszerű dryvit hőszigetelés, 38-as tégla fal esetében is minimum 8-10 cm-es javasolt
- Külső nyílászárók U érték szerinti helyes kiválasztása: két rétegű gázzal töltött üveg, fa vagy műanyag szerkezetben, minimum U= 1,1 W/m2K. A legjobb a három rétegű üveg, fa, műanyag vagy szendvics szerkezetben U= 0,7W/m2K
- Korszerű fűtés/hűtés és melegvíz ellátás kiépítése: kondenzációs kazán alkalmazása a régi „gázzabálók” helyett, hőszivattyú alkalmazása, alacsony hőfokú falfűtés kiépítése, használati melegvíz készítés és medencefűtés, napkollektorral
Az energiatakarékos, modern feng shui épületek rezsiköltsége a korszerű gépészeti megoldások alkalmazásával – a hagyományos házakkal szemben – akár 70-80%-os megtakarítást eredményez. Így könnyen kiszámítható, hogy a beruházás költsége várhatóan 6-8 éven belül megtérül. Innen kezdve házunk pénzt termel.
Feng shui több mint lakberendezés…
Kreatív lakberendezés a szenvedélyünk | Bauer Marthy Design Stúdió
Kulcsrakész lakberendezés.